بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان
هم‌اکنون 18 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

سرپرست بنیاد مهدویت هرمزگان از فعالین مهدویت استان تقدیر و قدردانی نمود.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری سرپرست بنیاد مهدویت استان هرمزگان در جلسه ای از فعالین مهدویت استان قدردانی نمود.
این جلسه در روز سه شنبه مورخ : 28/11/99 در ساعت : 30/10 در محل سالن جلسات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان برگزار شد.
ابتدا حضرت حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری سرپرست محترم بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان ضمن تشکر از تشریف فرمایی حاضرین در جلسه پیرامون فعالیت های انجام شده توسط بنیاد و با همکاری فعالین مهدوی در سال جاری صحبت نمودند و به پیشرفت چشمگیر بنیاد مهدویت استان هرمزگان در یک سال گذشته اشاره نمودند و فرمودند که بنیاد مرکز کشور هم از رشد بنیاد هرمزگان تمجید کرده اند و گفته اند که در یک سال گذشته شما به بنیاد مهدویت هرمزگان هویت جدید و روح تازه ای بخشیده اید! حجت الاسلام جهانگیری فرمودند : این موفقیت مهم جز با تلاش و کوشش و پشتکار فراوان شما فعالین گرامی میسر نمی شد و بنیاد به تنهایی قادر نبود به این جایگاه دست پیدا کند.
همچنین ایشان از ساخت و نصب المان مهدوی در سطح شر بندرعباس به عنوان یکی از برجسته ترین کارهای بنیاد در سال جاری نام بردند و نوید نصب المان دوم مهدوی را به زودی در سطح شهر داند که در مرحله جانمایی است و برای تعین محل نصب قرار است جلسه ای با اعضای شورای شهر و شهرداری بندرعباس گرفته شود.
در ادامه نیز از فعالین حاضر در جلسه خواستند که ارتباط خود را با بنیاد حفظ نمایند و همچنان به تلاشهای خود در راه ترویج فرهنگ مهدویت و فرهنگ انتظار ادامه دهند همچنین که در این برحه زمانی که از حساسیت های خاصی برخوردار است و جوامع غربی به خصوص وهابیت از هر راهی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کند و تبلیغ های بسیار گسترده ای دارد، ما باید بیشتر و بهتر از آنها عمل کنیم و تلاشهایمان را دراین راه دوچندان نماییم و نگذاریم آنان به اهداف شوم خود برسند.


بنده مطلع شده ام که مبلغین وهابیت در استانمان زیاد شده اند و مشغول تبلیغات غلت حتی در زندانهای ما و ایستگاههای مسافری بین شهری و مکانهای پرتردد هستند. پس باید توجه ویژه ای به زندانهای استان و دیگر جاها داشته باشیم و ترویج فرهنگ مهدویت را در این مکانها حتی کانونهای اصلاح تربیت افزایش دهیم و مبلغین خود را به این مکانها ارسال نماییم.

در ادامه نیز هر یک از فعالین به نوبه خود صحبت هایی کردند و از حجت الاسلام جهانگیری به جهت اعتماد وهمکاری با آنها و همچنین پیشرفت بنیاد تشکر و قدر دانی نمودند و به ارائه پیشنهادات جدید و راهکارهای خود برای ادامه راه پرداختند :

آقای رئیسی مسئول کانونهای جهادی بسیج سازندگی و از فعالین مهدویت در استان، از حجت الاسلام جهانگیری تقدیر و تشکر نمودند و از فعالیت های خوب ایشان که باعث پیشرفت و رشد بنیاد در یک سال گذشته شده است تعریف و تمجید کردند و ایشان را یکی از ظرفیت های بسیار خوب استان دانستند و در ادامه به استفاده از ظرفیت های گروههای جهادی در اختیارشان در جهت راهبرد فعالیت های مهدوی اشاره نمودند که از آنها به عنوان مبلغ در کانون های های اصلاح تربیت و زندانهای استان و مکانهای دیگر می توان استفاده کرد و همچنین می توان فعالیت های فرهنگی مانند برگزاری نمایشگاههای مهدوی و دیوار نویسی های مهدوی و... در این مکانها را به ایشان سپرد.

و در ادامه نیز سرکار خانم رئیسی از خواهران فعال در حوزه مهدویت به صحبت پرداختند. ایشان گفتند که مهمترین رسالت ما زنده نگه داشتن نام و جایگاه امام زمان(عج) است و ما از هر راهی که موثر باشد باید برای این مهم استفاده نماییم. ایشان همچنین از برگزاری سه شنبه های مهدوی و برگزاری نمایشگاههای مهدویت در پارک های بانوان شهر بندرعباس خبر دادند و گفتند که در بین بانوان تبلیغات و فعالیت های زیادی برای شناساندن امام عصر(عج) صورت میگیرد چراکه برخی از محله های ما اهل تسنن هستند و آشنایی چندانی با امام زمان(عج) ندارند و همچنین امر به معروف و نهی از منکر های زیادی توسط خواهران فعال و مبلغین ما برای پوشش بانوان و حجاب آنها و همین طور انجام واجبات اللهی و دینی صورت می گیرد.
خانم رئیسی ضمن تشکر از بنیاد مهدویت استان از حجت الاسلام جهانگیری خواستند تا همچنان از ایشان حمایت کنند و در اجرای برنامه های خواهران فعال مهدوی همکاری داشته باشند تا در راه فرج آقایمان صاحب الزمان(عج) قدم برداریم. ایشان از راه اندازی اولین کانال مجازی ارائه محصولات مهدوی در استان همراه با ارسال رایگان و استقبال خوب مردم از این محصولات خبر دادند و درادامه صحبت های خود به فعالیت های وهابیت در استان پرداختند و گفتند که وهابیت چه هزینه های زیادی برای تبلیغ های خود و راهبرد اهداف خود می کنند اما در مقابل ما کار چندانی انجام نمیدهیم.

ماهم می توانیم با تهیه پک های مهدوی و توزیع محصولات جذاب مهدوی در بین کودکان و نوجوانان دانش آموزان و عامه مردم مهر امام زمان(عج) را در دل آنها جاری کنیم.
در ادامه سرکار خانم دولتی مسئول واحد خواهران بنیاد مهدویت استان و از طلاب حوزه علمیه خواهران از برنامه های قبلی و فعالیت های گذشته خود صحبت نمودند و گفتند که خواهران حوزه علاقمند هستند تا در راه ترویج فرهنگ مهدویت به ما کمک کنند. ایشان همچنین از برگزاری کلاس های مهدویت در حوزه و ساخت کلیپ های مهدوی به چند زبان خبر دادند که اکنون در حال انتشار در فضای مجازی هستند.
سپس سرکار خانم ابراهیمی همکار خانم دولتی در حوزه علمیه خواهران که خود از فعالین مهدویت نیز می باشند به صحبت پرداختند ایشان باتوجه به اینکه مترجم زبان عربی و انگلیسی هستند وظیفه ترجمه کلیپ های مهدوی را به زبان های دیگر دارند.
در ادامه هم آقای امیرمحمد رضایی زارعی که پژوهشگر حوزه مهدویت و فعال مهدوی است صحبت کردند و از ضبط سخنرانی های خود پیرامون مباحث مهدویت و پاسخ به شبهات و منجی و موعود گرایی و ساخت کلیپ های کوتاه خبر دادند که این مجموعه قرار است با نام کلیپ های جمعه های انتظار در جمعه شب ها در کنال ها و فضای مجازی بنیاد منتشر گردد.
در پایان جلسه هم بنیاد مهدویت استان توسط حجت الاسلام جهانگیری سرپرست بنیاد استان، از فعالین مهدوی تقدیر و تشکر نمودند و به رسم یادبود لوح سپاسی تقدیم حضورشان کردند.
اهم موضوعات مطرح شده در جلسه :
1- ارائه پیشنهادات موثر برای فعالیت ها و برنامه های سال آینده
2- تشکیل کارگروه اجرای برنامه های ویژه نمیه شعبان
3- آغاز رایزنی با دستگاههای ذیربط برای آذین بندی شهر و برگزاری جشن در نیمه شعبان
4- اجرای دیوار نویسی مهدوی در زندانها و کانون های اصلاح و تربیت استان
5- جمع آوری کمک های مومنانه و نذورات مهدوی مردم جهت تهیه پک های مهدوی
6- تشکیل جلسه با شهرداری برای جانمایی المان دوم مهدوی در سطح شهر


حاضرین جلسه :
حجه الاسلام حسین جهانگیری سرپرست بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) موعود استان هرمزگان
حجه الاسلام محمود کرم زاده مسئول فرهنگی و آموزش بنیاد
حجه الاسلام رنجبری کارمند بنیاد
محمدامین حافظی کارمند بنیاد
آقای رئیسی مسئول گروههای جهادی بسیج سازندگی و غعال مهدوی
آقای رضایی زارعی مسئول کانونهای دانشجویی مهدویت و پژهشگر و فعال حوزه مهدویت
سرکار خانم رئیسی فعال مهدوی و مبلغ مهدویت
سرکار خانم دولتی مسئول واحد خواهران بنیاد مهدویت، از طلاب حوزه علمیه خواهران
سرکار خانم ابراهیمی فعال مهدوی و مبلغ مهدویت، از طلاب حوزه علمیه خواهران
آخرین ویرایش
در 1399/11/29 11:44

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366